Jak sprzedawać towary w sieci
Agnieszka C. kupiła kamerę cyfrową za pośrednictwem jednej z witryn internetowych. Zapłaciła za nią 2,5 tys. zł. Po kilku miesiącach obiektyw zaczął pokazywać nieostry obraz. Nie pomogły proste próby regulacji. Agnieszka C. postanowiła złożyć reklamację. Chcąc się zorientować, jakie powinna podjąć kroki, zajrzała do umowy i na stronę internetową firmy. Ale ani w umowie, ani na stronie www takich informacji nie znalazła. Wysłała e-maila do sprzedawcy - nie odpowiedział. Szukała adresu siedziby firmy - nie było.
Zwróciła się do nas z pytaniem, co robić?
Zapoznaliśmy się z umową i okazało się, że ma ona wady jeszcze w innych istotnych punktach. Obejrzeliśmy witrynę internetową sprzedawcy. Brakowało numeru REGON, regulaminu, informacji o możliwości odstąpienia od umowy oraz o sposobie składania reklamacji i jej rozpatrywania.
Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na ok. 200 polskich witrynach internetowych wynika, że nieprawidłowości w handlu elektronicznym są niemal nagminne - stwierdzono je na wszystkich witrynach. Dlatego przedsiębiorcom zarejestrowanym w Polsce, którzy w ten sposób chcieliby handlować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta