Informacje
Informacje
Dokończenie 1
Rzecznik MSW potwierdza, że do takiej transakcji doszło: -- Operacja odbyła się zgodnie ze wszystkimi przepisami i była legalna. Minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski powiedział po wtorkowych obradach rządu, że z informacji, jakie posiada o sprzedaży sprzętu wojskowego do Afryki wynika, iż "całość tej kwestii przebiegała prawidłowo". Potwierdził, że zgodnie z prawem szef MON powinien wiedzieć o tej transakcji. Nie pamięta natomiast, czy on sam był o niej poinformowany i"nie miał jeszcze okazji sprawdzić tego w papierach".
W październiku 1994 r. min. Kołodziejczyk poleca swemu zastępcy Janowi Kuriacie wyjaśnienie, kto, dlaczego i jakie wyposażenie sprzedał. Wiceminister Kuriata stwierdza, że było to ponad pięćdziesiąt bojowych wozów piechoty (BWP-2) , które znajdowały się na wyposażeniu jednej z jednostek Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Jak nam się udało ustalić chodzi o jednostkę w Wesołej.
-- Wiceminister Kuriata wyjaśniał, że utrzymanie BWP-2 było zbyt drogie. Wozy zostały wyprodukowane w krótkiej serii, były kłopoty z dostawami części zamiennych -- mówi Kołodziejczyk. MON jako pośrednika wybrało firmę NAT z Warszawy, która zaoferowała lepsze warunki niż Cenzin.
Firma NAT. Import-Export funkcjonuje na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej Urzędu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta