Podstawą terapii jest komfort życia
Zbigniew Stelmasiak: - Przyznaję, że zazwyczaj ukrywają oni swoją chorobę. Niestety, mają ku temu poważne powody. Zwłaszcza w miejscu pracy. Pracodawcy na wieść o epilepsji z reguły rezygnują z zatrudnienia nowego pracownika albo zwalniają starego. Problemy zdarzają się również w życiu osobistym. Bywa, że informacja o chorobie jest powodem do rezygnacji z zawarcia małżeństwa lub do rozwodu.
W fundacji Neuronet radzi się epileptykom, by nie chwalili się pracodawcy swoją chorobą.Jestem przeciwnikiem jej ukrywania. Wiedza o chorobie pozwala pracodawcy na takie zorganizowanie pracownikowi zajęcia, by nie zwiększać niepotrzebnie ryzyka ataku. Może on nastąpić pod wpływem pracy nocnej, pod wpływem stresu czy nawet głodu lub nadużycia alkoholu. Generalnie osoby chore na epilepsję nie powinny wykonywać zawodu kierowcy, pilota,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta