Liczba systemów będzie rosła
Michał Wiśniewski : -Klientom indywidualnym służymy przede wszystkim sprawdzeniem, czy umowa franczyzy nie zawiera klauzul niekorzystnych dla klienta. Firmom oferujemy kompleksowe przygotowanie systemu franczyzowego.
Czy w umowie mogą być pułapki?Wciąż jest tak, że umowy nie są czytane. Franczyzobiorca nie czyta umowy, a kiedy pojawiają się kłopoty, mówi, że nie wiedział, że jakieś klauzule są w jego umowie. Franczyzodawcy, którzy przygotowują umowy, skarżą się: "nasi franczyzobiorcy są nierzetelni, robią coś, czego im zabraniamy". Zapytani, czy sporne kwestie są określone w umowie przyznają, że nie. Mimo to oburzają się na swoich partnerów. Trzeba więc z jednej strony dokładnie sprawdzać, co się podpisuje, z drugiej dobrze przygotowywać umowy. Może się tym zająć firma konsultingowa, ale może to także zrobić dobrze przygotowany prawnik zajmujący się prawem gospodarczym. Ale powodzenie w systemie nie zależy tylko od spraw formalnych. Zapis w umowie jest albo korzystny, albo nie, i łatwo to sprawdzić. A sukces zależy w większym stopniu od franczyzobiorcy.
O co chodzi?...Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta