Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czasem amnestia, czasem zakaz

24 lipca 2006 | Vademecum Rzeczpospolitej | IL

OSOBISTE KONSEKWENCJE WOBEC UPADŁEGO I JEGO REPREZENTANTÓW Czasem amnestia, czasem zakaz Konsekwencje, jakie mogą dotknąć upadłego i osoby go reprezentujące, odpowiedzialne za stan firmy, nie muszą się skończyć wraz z zakończeniem postępowania upadłościowego.

Zależą one od tego, czy był on winny upadłości czy też spowodowały ją czynniki od niego niezależne, a także jak zachowywał się w trakcie tej procedury. Skrajne możliwości to uwolnienie upadłego od długów albo ukaranie go zakazem prowadzenia własnej firmy i sprawowania odpowiedzialnych funkcji w cudzych przedsiębiorstwach. Obie te możliwości dotyczą postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku upadłego.

Zakończenie postępowania upadłościowego, obejmującego likwidację majątku upadłego, oznacza, że jego wierzyciele mogą nadal domagać się od niego spłaty swoich należności. Upadły uwalnia się tylko od tej części długów, która została spłacona w wyniku tej procedury. Jeśli więc zmieni się jego sytuacja, to dopóki długi objęte procedurą upadłościową nie ulegną przedawnieniu, wierzyciel może domagać się ich zapłaty. Jest to bezprzedmiotowe w wypadku upadłości likwidacyjnej dotyczącej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3897

Spis treści
Zamów abonament