Próba generalna przed Göteborgiem

24 lipca 2006 | Sport | MS

LEKKOATLETYKA Mistrzostwa Polski Próba generalna przed Göteborgiem Najciekawszy w Bydgoszczy był bieg na 400 metrów. Aż pięciu zawodników uzyskało wynik poniżej 46 sekund. Wygrał, trzeci raz z rzędu, Marcin Marciniszyn, poprawiając swój rekord życiowy o 0,15 sekundy (45,54).

Mimo nieobecności Anny Rogowskiej interesująca była też rywalizacja w skoku o tyczce. Wygrała Monika Pyrek (4,60) przed Joanną Piwowarską i Różą Kasprzak (obie 4,50). W biegu na 400 m przez płotki mistrzynią Polski została Marta Chrust-Rożej. Najgroźniejsza rywalka Małgorzata Pskit na rozgrzewce przed finałowym biegiem doznała kontuzji ścięgna Achillesa. W biegu nie wzięła też udziału Anna Jesień, która triumfowała na 400 m, ustanawiając rekord życiowy (51,92).

Pierwszy raz medale mistrzostw Polski odebrali zawodnicy niestowarzyszeni. To wbrew regulaminowi, ale prezydium PZLA wyraziło zgodę, aby Dariusz Kuć...