Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie boję się terrorystów

22 sierpnia 2006 | Świat - Wyzwania | WL
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Kontrolowanie atomu Nie boję się terrorystów Rozmowa z profesorem Jerzym Niewodniczańskim, prezesem Państwowej Agencji Atomistyki STARAMY SIĘ, BY LUDZIE BYLI BEZPIECZNI (c) RAFAŁ GUZ, Zbliżający się do elektrowni jądrowej w Surry w stanie Virginia (USA) spotykają po drodze liczne ostrzeżenia (c) AP/WAYNE SCARBERRY Qinshan 2 - pierwsza chińska elektrownia atomowa jest najpilniej strzeżonym kompleksem w okolicy (c) AP/EUGENE HOSHIKO, Pracownicy elektrowni w Richland (USA) muszą przechodzić przez specjalne bramki wykrywające materiały wybuchowe (c) AP/JACKIE JOHNSTON Rz: W jakiej formie występują substancje promieniotwórcze?

Jerzy Niewodniczański : Mówiąc językiem biurokratycznym, występują w dwóch postaciach: otwartej lub zamkniętej. Otwarte to np. płyn lub proszek, które mogą skazić otoczenie, jeżeli pan je rozleje lub rozsypie. Natomiast zamknięte to zapakowane w pojemniki, ampułki. Oczywiście, jeśli weźmiemy siekierę, możemy je otworzyć, ale podczas normalnego użytkowania czy transportu jest to praktycznie niemożliwe.

Ale niektórzy obawiają się, że substancje promieniotwórcze mogą być wykradzione...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3921

Spis treści
Zamów abonament