Zawrotna kariera komunikatorów
Komunikatory, które zaczęły funkcjonować 10 lat temu, i początkowo były głównie sposobem bezpłatnego porozumiewania się przez Internet, często rozrywką młodych ludzi. Teraz opuściły pokoje nastolatków i trafiły do firm. Zaczęły być uważane za perspektywiczny biznes. Rok temu internetowy gigant eBay wyłożył 2,6 mld dolarów na zakup działającego ledwie od trzech lat komunikatora Skype. - Wszyscy mamy obowiązek walczyć z monopolami i z firmami, które świadczą kosztowne usługi - wykładał swoje credo Niklas Zennstroem, szef Skype'a i jeden z jego założycieli, ośmielony tak wielką transakcją, a także imponującą liczbą 100 mln zdobytych klientów.
Skype oraz dziesiątki innych komunikatorów mogą oferować usługi darmowe albo bardzo tanie, gdyż nie wydają wielkich pieniędzy, jak klasyczne telekomy, na infrastrukturę i na promocję. Komunikator bowiem to oprogramowanie, które pozwala na szybkie przesyłanie między dwoma lub więcej użytkownikami Internetu tekstu, głosu oraz wideo. Z wyliczeń OECD wynika, że korzystanie z komunikatorów pozwala zaoszczędzić...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta