Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kuroń i Kaczyńscy: odmienne symbole żoliborskiej inteligencji

25 września 2006 | Kultura | JC
źródło: Nieznane

ROZMOWA Kuroń i Kaczyńscy: odmienne symbole żoliborskiej inteligencji Kuba Sienkiewicz przed premierą "Atomistyki", nowej płyty Elektrycznych Gitar, na której jest kilka murowanych hitów Kuba Sienkiewicz (c) SEWERYN SOŁTYS Rz: Wychował się pan na Żoliborzu, którego inteligencka tradycja podczas debaty o III i IV Rzeczypospolitej interpretowana jest w różny sposób. Niech pan opowie o swoim Żoliborzu.

Kuba Sienkiewicz: Przeżyłem tam 20 lat, od 1974 do 1994 roku, i do tej pory spotykamy się na wigilii z większością koleżanek i kolegów z klasy z Liceum im. Lelewela. Moim wychowawcą był Mirosław Sawicki, poprzedni minister edukacji, a historii uczyła mnie profesor Anna Radziwiłł. W mojej dzielnicy mieszkał Jacek Kuroń. Może dlatego Żoliborz kojarzy mi się z Komitetem Obrony Robotników i najnowszą historią lewicy niepodległościowej. Ale ponieważ interesuję się muzyką, chciałbym wspomnieć innego żoliborzanina - Witolda Lutosławskiego.

Pana starszymi kolegami z liceum Lelewela są również bracia Kaczyńscy. Wielu publicystów i polityków odmawia im prawa do reprezentowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3950

Spis treści
Zamów abonament