Przodownicy innowacji
Śląsk kojarzy się z przemysłem i właśnie na potrzeby przemysłu produkują wyróżnione firmy. Chociaż przeciętnemu konsumentowi ich nazwy mówią niewiele, zdobyły sobie renomę w branżach, w których działają. Do tego stopnia, że ich wyroby podrabiają Chińczycy.
Kleją góryCzy firma o niestabilnej sytuacji właścicielskiej może rozwijać się i odnosić sukcesy? Wbrew pozorom tak - czego dowodem Minova Ekochem z Siemianowic, czołowy krajowy producent materiałów chemicznych do klejenia górotworów. Spółka zaczęła działalność w 1993 r. pod nazwą Ekochem. Przed sześcioma laty stała się częścią koncernu Castrol. Wraz z nim trafiła z kolei do British Petroleum. W dwa lata później została kupiona przez firmę Fosroc. Po roku trafiła do Minovy, której właścicielem jest brytyjski fundusz powierniczy. Niebawem firma kolejny raz zmieni właściciela i nazwę, bo trwa proces przejmowania jej przez australijski koncern Orica, notowany na giełdzie w Sydney.
Zatrudniający ponad 200 osób Ekochem postawił na wąską specjalizację. Produkuje chemikalia do klejenia i kotwienia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta