Recepta na dobry system informatyczny
Wiele firm wprowadza obecnie systemy do wspomagania zarządzania klasy ERP lub wymienia istniejące już na nowe. Duża część tych wdrożeń jest nieudana. Ernest Syska, analityk z IT Investment Consulting, twierdzi, że nietrafione inwestycje w oprogramowanie klasy ERP stanowią około 53 proc., przy oprogramowaniu do wspomagania kontaktów z klientem ( CRM) jest to aż 68 proc., a jeśli chodzi o oprogramowanie do zarządzania dokumentami ( workflow) i analityczne do wspomagania kierowania firmą ( BI-business intelligence) - około 50 proc.
Oszczędność nie zawsze jest zaletąWedług Emila Konarzewskiego z firmy analitycznej Audytel, badającej wdrożenia systemów do wspomagania zarządzania ( ERP), w Polsce za bardzo oszczędza się na implementacji systemu w strukturę firmy. Nakłady na konsulting są bowiem sześciokrotnie mniejsze niż w USA, podobnie koszty personelu. W efekcie całkowity koszt posiadania, czyli wielkość określająca, ile wydaje się na system informatyczny i jego utrzymanie, wynosi w Polsce 6380 dolarów na jednego użytkownika systemu ERP w dużej firmie, w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta