Drogie, choć za metr płacisz mniej
Duże mieszkania na rynku pierwotnym w największych miastach stanowią dziś około 12 procent oferty.
- Znajdują się zwykle na wyższych piętrach i mają większe powierzchnie przynależne, takie jak loggie i tarasy, a to wpływa na ich atrakcyjność i tym samym podbija cenę - wyjaśnia Maciej Dymkowski, dyrektor serwisu nieruchomości tabelaofert.pl.
Duże lokale sprzedają się zwykle nieco wolniej w porównaniu ze średnim tempem charakterystycznym dla danego rynku. Kupują je zarówno osoby, które będą w nich mieszkać, jak i inwestorzy, liczący na wzrost ich wartości w perspektywie kilku lat.
- W najbliższym czasie chętnych na zakup nie powinno brakować. Deweloperzy, projektując inwestycję, zwykle planują takie lokale - mówi Maciej Dymkowski.
Konkurencja rośnieW Warszawie oferty dużych lokali można znaleźć w większości projektów realizowanych przez deweloperów. - Warto jednocześnie zauważyć, że cena 1 mkw. w tym sektorze rynku jest zwykle niższa niż za mieszkania o mniejszej powierzchni - mówi Mikołaj Martynuska z CB Richard...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta