Mieszkania w wielkiej płycie niewiele tańsze od nowych
Maciej K. Król: Wzrasta zainteresowanie mieszkaniami na rynku pierwotnym, co oznacza, że coraz więcej osób rezygnuje z mieszkań używanych na rzecz nowych. Powoli rośnie więc oferta na rynku wtórnym. Coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż lokali, chcąc skorzystać ze znacznej zwyżki cen w ostatnim roku. W wielu przypadkach żądają kwot zaporowych, więc nabywcy skłaniają się do kupna lokali od deweloperów. Wynika to z irracjonalnie wysokich cen mieszkań z drugiej ręki, które do tego są w gorszym stanie technicznym albo jeśli są zadbane, nie mają garażu podziemnego, który dziś jest standardem w przypadku nowych budynków. Poza tym ludzie wolą mieszkać w kameralnych budynkach, najlepiej ogrodzonych, a nie w blokowiskach o wyjątkowo mało wyrafinowanej architekturze.
Jak duża jest różnica w cenie między mieszkaniem w wielkiej płycie a podobnym na nowym osiedlu?Cena lokalu w wielkiej płycie może być niższa o zaledwie 5 - 10 procent od ceny takiego samego mieszkania, które byłoby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta