Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co nam zostało z mitu Famy

16 lipca 2007 | Kultura | JC
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Co nam zostało z mitu Famy

Jestem pewny, że gdyby twórcom studenckim powiedzieć 30 lat temu, że będą na służbie korporacji – zatrzęśliby się z oburzenia. Wychodzi na to, że socjalizm był dla nich błogosławieństwem, bo w kontrze do jego głupoty mogli tworzyć ambitną sztukę. Gdyby urodzili się na Zachodzie, podobnie jak ich rówieśnicy buntujący się w 1968 r., kilka lat po debiucie skończyliby jako urzędnicy medialnych i rozrywkowych koncernów marzący o willi z basenem i bankowym koncie.

– Zanim zacznie się obrzucać artystę epitetami, trzeba zrozumieć, że pewien rodzaj sławy czy popularności, alternatywnej czy undergroundowej, zaczyna w końcu ciążyć. I wtedy zmienia się front, szuka nowych wyzwań – broni się Jasiński, który został dyrektorem repertuarowego Teatru STU.

– Moje pokolenie tworzyło kontrkulturę studencką dlatego, że nie działo się nic ciekawego – przyznaje Jan Wołek. – Jak chcieliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4260

Spis treści
Zamów abonament