Amatorom nie przeszkadza brak windy
Przystosowanie poddasza do celów mieszkalnych często wiąże się z niemałymi nakładami finansowymi, szczególnie gdy trzeba podnieść dach, doprowadzić kanalizację i inne media czy wzmocnić stropy, a nawet wyremontować klatkę schodową. W efekcie lokum, które można stosunkowo tanio kupić, może się okazać skarbonką bez dna.
- Adaptacja strychu na cele mieszkalne nie jest prosta. Wymaga uzyskania zgody wszystkich właścicieli lokali, a tym samym współwłaścicieli części wspólnych nieruchomości, w ramach których najczęściej jest m.in. strych - zwraca uwagę Maria Poterała ze Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. - Niesie to za sobą zmiany w inwentaryzacji nieruchomości, określenie nowych udziałów w częściach wspólnych, po prawnym wyodrębnieniu nowego lokalu mieszkalnego na strychu, czy zmiany w księdze wieczystej nieruchomości, z których lokale zostały wyodrębnione, oraz w księgach prowadzonych dla wyodrębnionych lokali. Najczęściej adaptację strychu udaje się przeprowadzić osobie w jakiś sposób powiązanej ze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta