Fiskus chce podatek od pakietów medycznych
Firmy fundowały więc pracownikom zbiorcze pakiety zdrowotne, z góry zakładając, że nie wiadomo, kto, kiedy i czy w ogóle z nich skorzysta.
Nie wiadomo kto i za ileTo dobry sposób na optymalizację wynagrodzenia, bo urzędy potwierdzały, że w takich przypadkach nie można naliczyć przychodu. Jak podkreśliło Ministerstwo Finansów w piśmie z 7 stycznia 1998 r. (PO 3-7301/722-770/ WK /970) : "za przychód ze stosunku pracy nie uznaje się świadczeń związanych z innymi usługami leczniczymi, jeśli określenie ich wysokości na poszczególnego pracownika nie jest możliwe, np. w przypadku gdy pracodawca wydatki te pokrywa w formie ryczałtu bez względu na to, czy pracownik korzysta ze świadczeń leczniczych, czy też z nich nie korzysta". Tak też uważały urzędy, np. Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej w interpretacji z 6 września 2005 r. ( PDOF /41521/05) .
Przychód, nawet gdy nie korzystaszOd czasu pisma Ministerstwa Finansów przepisy się nie zmieniły. Ale ewoluuje stanowisko urzędów, które znalazły metodę na pakiety. Uznały bowiem, że pracownik uzyskuje przychód już wtedy, gdy ma...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta