Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

07 listopada 1995 | Świat | WK

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Polscy żołnierze w Bośni: list do NATO

Polski ambasador Andrzej Krzeczunowicz przekazał w poniedziałek sojuszowi atlantyckiemu list potwierdzający, że Polska jest zainteresowana wzięciem udziału w operacji wcielania w życie przyszłego porozumienia pokojowego w Bośni i Hercegowinie. Deklaracja jest wstępna i niewiążąca, ale NATO prosiło, aby złożyły ją na piśmie kraje, które uczestniczą w "Partnerstwie dla pokoju" i mogłyby zaoferować udział swoich żołnierzy w siłach nadzorujących pokój w Bośni (IFOR) . NATO otrzymało już -- jak twierdzi rzecznik sojuszu -- podobne pisemne deklaracje od Estonii, Finlandii, Litwy, Szwecji i Ukrainy. Również Czechy zapowiedziały złożenie podobnej oferty.

MSZ i MSW: bezpodstawne oskarżenia o szpiegowanie

Nonsensownymi nazwali rzecznicy polskich ministerstw: Spraw Zagranicznych i Spraw Wewnętrznych, doniesienia niemieckiej prasy, jakoby 25 pracowników Ambasady RP w Kolonii było oficerami polskiego wywiadu. To oświadczenie obydwu resortów było reakcją na informacje pojawiające się w niemieckich mass mediach (m. in. w tygodniku "Der Spiegel") , które powoływały się na "przecieki" z Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji. Według MSZ i MSW tego rodzaju nonsensowne "informacje" nie tylko mijają się z prawdą, ale też nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 612

Spis treści
Zamów abonament