Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niskie i wysokie płoty

14 listopada 1995 | Sport | MC

Bezpieczeństwo na stadionach

Niskie i wysokie płoty

W Warszawie przebywał Rene Eberle, szef Departamentu Dyscypliny i Bezpieczeństwa UEFA. Na spotkaniu z przedstawicielami PZPN, piłkarskich okręgów oraz klubów I i II ligi wygłosił odczyt, w którym zawarł kilka rad dla polskich organizatorów imprez, dotyczących poprawy bezpieczeństwa widowiska sportowego. Większość z tych wskazówek jest u nas dobrze znana i znajduje się w wytycznych obowiązujących kluby I i II ligi. Nie zawsze jednak uświadomiona konieczność określonego zachowania idzie w parze z rzeczywistym postępowaniem.

Rene Eberle nie pozostawił żadnej wątpliwości, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo w trakcie imprezy piłkarskiej ponosi jej organizator. Zalecanymi przez UEFA sposobami, którymi kluby czy federacje organizujące mecze mogą wpływać na spokój na trybunach, są m. in. : oddziaływanie na kibiców, środki organizacyjne podejmowane przy w spółpracy z policją, unowocześnianie infrastruktury stadionów.

Jeśli chodzi o postępowanie z widownią, jest rzeczą normalną, że wielkie kluby interesują się swoimi kibicami i fanclubami. Celem jest zbliżenie kibiców do klubu i wytworzenie klimatu wzajemnego zaufania. W Polsce trudniej o takie działania niż w zawodowych klubach, które mają duże tradycje, przyznał pan Eberle....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 617

Spis treści
Zamów abonament