Jazda po pijaku
Najczęściej giną ludzie młodzi, w wieku do 34 lat
Jazda po pijaku
Polacy często prowadzą pojazdy po piciu alkoholu, mimo zaostrzenia przepisów. Codziennie informują o tym kroniki policyjne. Większość osób świadomie łamie przepisy o ruchu drogowym, co gorsza, stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkownikow dróg. Ale zdarza się, że część osób jest zaskoczona wykryciem w ich organizmie obecności większej ilości alkoholu. Kierowcy zapewniają, że, owszem, wypili -- lecz tylko symbolicznie -- jakiś trunek, tymczasem grozi im grzywna lub odebranie prawa jazdy.
Policjanci ostrzegają, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, po której można zasiąść za kierownicą. Trudno temu zaprzeczyć. Jak pokazują raporty służb ruchu drogowego, zaszkodzić może już jeden kieliszek, który z każdego może uczynić niebezpiecznego kierowcę. Podchmielone osoby znacznie częściej nie zapinają pasów bezpieczeństwa, co zwiększa ryzyko odniesienia poważnych obrażeń w razie kolizji....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta