Nie uciekniemy od trudnych przypadków
Stanowisko Rady Przekształceń Własnościowych
Nie uciekniemy od trudnych przypadków
12 grudnia Rada Przekształceń Własnościowych przy prezesie Rady Ministrów rozpatrzyła projekt "Programu prywatyzacji majątku państwowego do roku 2000", przygotowany przez Ministerstwo Przekształceń Własnościowych.
Rada, po wysłuchaniu wystąpień podsekretarza stanu w MPW, prof. Jana Czekaja, koreferentów: prof. Stanisłwa Wellisza, prof. Adama Lipowskiego i dr. Janusza Dąbrowskiego oraz opinii zaproszonych gości, przedstawia następujące stanowisko:
1. Rada z uznaniem przyjmuje podjęty przez MPW wysiłek oszacowania zasobów majątku państwowego, pozostającego jeszcze potencjalnie do prywatyzacji oraz próbę nakreślenia całościowej strategii prywatyzacji na najbliższe pięć lat. Tego typu program może przyczynić się do zdynamizowania polskiej prywatyzacji, która mimo niewątpliwych osiągnięć nie jest procesem zbyt szybkim, w porównaniu z innymi krajami postkomunistycznymi. Inwentaryzacja, nawet bardzo szacunkowa, pozostającego jeszcze w gestii państwa majątku, istniejących już zobowiązań państwa oraz przedstawienie wyraźnej koncepcji rozdysponowania mienia państwowego może też pomóc w racjonalizacji publicznej dyskusji nad kwestią tzw. powszechnego uwłaszczenia.
2. Rada zwraca jednocześnie uwagę na niebezpieczeństwo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta