Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

29 stycznia 1996 | Ekonomia | AK

Informacje

W górnictwie nie jest to kariera typowa. Zaczynał ją jako pracownik naukowy, by później znaleźć się w przemyśle, z którego odchodził i wracał, aż został prezesem KGHM Polska Miedź SA, jednej z czołowych firm w Polsce i największej z tej branży w Europie. On sam jednak uważa, że podobnych związków teorii z praktyką powinno być więcej. To pomaga decyzjami trafiać w dziesiątkę.

Z przemysłem miedziowym zetknął się tuż po studiach, na wydziale górniczym krakowskiej AGH, gdy w 1969 r. odbywał staż w kopalni Polkowice. Pracę rozpoczął jednak na Politechnice Wrocławskiej, gdzie uzyskał tytuł doktora. Był asystentem, adiunktem oraz zastępcą dyrektora do spraw rozwoju kadry naukowej. Później była kopalnia Rudna, w której doszedł do stanowiska dyrektora naczelnego, a po niej był w KGHM Polska Miedź przez rok wiceprezesem do spraw strategii i rozwoju. To był pierwszy zarząd po przekształceniu kombinatu w jedoosobową spółkę Skarbu Państwa. Otrzymał wtedy także propozycję prezesowania firmie, ale nie skorzystał. Mówi, że był zajęty studiami organizacji i zarządzania przemysłem na paryskiej Ecole Centrale, prowadzonymi wspólnie z wrocławską politechniką.

Po strajkach w 1992 roku cały zarząd został odwołany. On został prezesem Zakładów Badawczych i Projektowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 659

Spis treści
Zamów abonament