Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityka i porażka

26 lutego 1996 | Gazeta | BW

Badania dla "Rzeczpospolitej" -- polskie elity o referendach uwłaszczeniowych

Polityka i porażka

Pytanie prezydenckie -- czy jesteś za powszechnym uwłaszczeniem obywateli -- poparli wszyscy pytani przez CBOS i biorący udział w referendach 18 lutego politycy i przedstawiciele wolnych zawodów. "Tak" odpowiedziało na to pytanie nieco mniej biznesmenów: 86 procent, przy czym 7 proc. z nich nie chciało zdradzić, jaki oddało głos. Objęcie programem NFI dalszych przedsiębiorstw poparł zaledwie co piąty głosujący polityk (20 procent) i biznesmen (21 proc. ) z grupy tych, którzy ujawnili, co zakreślali, oraz co czwarta osoba wykonująca wolny zawód (24 procent głosujących) .

Biznesmeni, politycy i przedstawiciele wolnych zawodów wypowiedzieli się w referendum tak jak większość obywateli: zakreślali "tak" we wszystkich pytaniach, poza tym o NFI. Zaspokojenie z prywatyzowanego majątku zobowiązań wobec emerytów, rencistów i sfery budżetowej poparli również wszyscy politycy i wolne zawody oraz 86 proc. biznesmenów (7 proc. odmówiło odpowiedzi) . "Tak" na zasilenie powszechnych funduszy emerytalnych odpowiedziało: 100 proc. polityków, 86 proc. biznesmenów (nie wiadomo jak 7 proc. ) oraz 97 proc. wolnych zawodów. W ostatnim pytaniu sejmowym, o uwzględnienie w programie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 684

Spis treści
Zamów abonament