Atomowy węzeł gordyjski
Greenpeace ujawnia . ..
Atomowy węzeł gordyjski
Kolejny incydent spowodowany próbą zrzucenia do morza odpadów radioaktywnych z rosyjskiego statku " Pegaz" przypomniał światu, że problemu składowania "atomowych śmieci" nigdzie jeszcze nie udało się w pełni rozwiązać. Od lat borykają się z tym zarówno Rosjanie, jak Amerykanie, Francuzi, Brytyjczycy, a także Japończycy. Wszyscy też najchętniej pozbywaliby się ich na dnie mórz i oceanów. Nic dziwnego, że wszelkie dane na ten temat są na ogół utajnione.
W łaśnie m. in. z tego powodu na cenzurowanym znalazła się ostatnio energetyka jądrowa. Ale to nie ona jest największym utrapieniem specjalistów zajmujących się usuwaniem radioaktywnych odpadów. Najwięcej paliwa jądrowego pochodzi bowiem z przemysłu zbrojeniowego. A w najbliższych latach będzie go jeszcze w ięcej, o ile będą realizowane porozumienia o likwidacji rakiet z głowicami atomowymi. Do 2000 r....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta