Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każde żądanie trzeba respektować

10 maja 2011 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Nawet ten, kto przestał być pracownikiem, może w dowolnym czasie domagać się wydania świadectwa pracy w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem umowy terminowej

W taki sposób resort pracy interpretuje art. 97 § 13 k.p., dodany w nowelizacji kodeksu pracy z 5 stycznia 2011 (DzU nr 36, poz. 181), a obowiązujący od 21 marca.

Wątpliwości pracodawców brały się stąd, że przepis o żądaniu wydawania świadectwa pracy zaangażowanym na umowy okresowe (próbny, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy) odwołuje się do użytego w art. 97 § 11 k.p. sformułowania „pracownik pozostaje w zatrudnieniu”.

Tymczasem osoba, z którą np. po okresie próbnym szef nie zamierza współpracować, przestaje mieć status pracownika. Czy w takiej sytuacji może ona skorzystać z dobrodziejstwa tej regulacji i upominać się o świadectwo?

Ta regulacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8923

Spis treści
Zamów abonament