Jak sprawnie zorganizować nie tylko mecz piłki nożnej
Aby przeprowadzić imprezę masową, należy zwrócić się z odpowiednio przygotowanym wnioskiem do organu wydającego zezwolenie na jej przeprowadzenie, czyli właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta
Każdy organizator imprezy masowej zdefiniowany w art. 3 pkt 9 ustawy z 20 marca 2009 o bezpieczeństwie imprez masowych (ubim), czyli osoba prawna, fizyczna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, przy planowaniu przeprowadzenia imprezy masowej powinien pamiętać o katalogu nieodpłatnych imprez masowych wymienionych w art. 2, do których przepisy ustawy nie mają zastosowania. Są to te organizowane na terenach zamkniętych, będących w trwałym zarządzie jednostek organizacyjnych podległych, podporządkowanych lub nadzorowanych przez ministra obrony narodowej, ministra sprawiedliwości oraz ministrów właściwych: do spraw wewnętrznych; do spraw oświaty i wychowania; do spraw szkolnictwa wyższego oraz do spraw kultury fizycznej.
Istotne dla organizatora jest szczegółowe określenie rodzaju i miejsca imprezy masowej, którą zamierza przeprowadzić. W zależności od szacowanej liczby uczestników organizator powinien określić, czy wydarzenie będzie masową imprezą artystyczno-rozrywkową, masową imprezą sportową, meczem piłki nożnej czy imprezą masową podwyższonego ryzyka.
Przypomnijmy, że imprezę uznaje się za masową, gdy uczestniczy w niej przynajmniej 300 osób i ma charakter sportowy, 500 osób gdy jest artystyczna lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta