Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skoncentrowany portfel

30 września 1996 | Ekonomia | TŚ

Fundusz powierniczy Korona

Skoncentrowany portfel

Akcje stanowiły w końcu czerwca br. 50 proc. wartości portfela inwestycyjnego funduszu powierniczego Korona. W tym samym czasie w Pioneerze I, który także jest funduszem zrównoważonym, akcje stanowiły blisko 41 proc. aktywów. Już z tego widać, że zarządzający Koroną są bardziej ofensywni niż zarządzający Pioneerem I.

Ujawniony właśnie skład portfela inwestycyjnego Korony z końca czerwca br. pokazuje, że w porównaniu z końcem 1995 r. z portfela funduszu zniknęły akcje BIG, Ireny, Krosna, Rafako, Relpolu i Stalexportu. W chwili sporządzania bilansu w portfelu nie było też notowanych na giełdzie akcji Polfy Kutno, a jedynie kupione w publicznej ofercie akcje II emisji tej spółki.

W I półroczu br. wportfelu funduszu pojawiły się natomiast akcje Budimexu (zarówno kupione na GPW, jak i w publicznej ofercie) , Elektrimu i Drosedu, a także śladowe ilości akcji Mostostalu Export, Mostostalu Warszawa, Prochemu i Tonsilu.

Fundusz w I półroczu zwiększył liczbę posiadanych akcji Elektrobudowy, Górażdży, Kęt, Remaku (m. in. przez zakup akcji nowej emisji) oraz Stomilu. Ograniczył natomiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 873

Spis treści
Zamów abonament