Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Centralizacja i swoboda

28 października 1996 | Ekonomia | TT

Zarządzanie płynnością i ryzykiem w Deutsche Bank AG

Centralizacja i swoboda

Każde przedsiębiorstwo działające na rynku jest wystawione na różnorodne czynniki ryzyka. Jest to m. in. ogólnogospodarcze ryzyko pogorszenia koniunktury, ryzyko wypłacalności partnerów w interesach, ryzyko nietrafionych inwestycji, jak również ryzyko utraty płynności. Ten ostatni przypadek polega na tym, że pewnego dnia w kasie nie ma pieniędzy na pokrycie bieżących wydatków. Firma nie upada, ale natychmiast musi zdobyć skądś środki, co zwykle kosztuje drogo. Następne rodzaje ryzyka to m. in. ryzyko stóp procentowych, istotne w przypadku korzystania z zewnętrznego zasilania oraz ryzyko kursowe. Z tym ostatnim pośrednio lub bezpośrednio spotyka się każda firma, nawet jeśli nie prowadzi bezpośrednio operacji z zagranicą. Odpowiednie środki dla minimalizacji zagrożeń podejmowane są w różny sposób wszędzie. Dotyczy to również światowego koncernu finansowego, jakim jest Deutsche Bank AG z Frankfurtu.

Pośrednik na rynku finansowym wystawiony jest w swej działalności na wszystkie chyba możliwe rodzaje ryzyka, do wymienionych wyżej dochodzi np. ryzyko polityczne zaangażowania się w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 897

Spis treści
Zamów abonament