Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komu opłaca się uchwalenie ACTA

28 stycznia 2012 | Kraj | Jarosław Stróżyk Magdalena Lemańska

Przedstawiciele producentów tłumaczą, że bez międzynarodowego porozumienia nie da się walczyć z piractwem

Umowę ACTA popierają organizacje reprezentujące twórców i wiele firm, których produkty są notorycznie podrabiane. Ich zdaniem protestujący nie rozumieją, co rzeczywiście ma wprowadzić umowa. - Nie chodzi o żaden zamach na wolność w sieci, ale po prostu ograniczenie kradzieży - podkreślają. Jednak wiele firm bezpośrednio zainteresowanych wejściem w życie umowy woli głośno się na ten temat nie wypowiadać. - Emocje wokół tej sprawy są tak wielkie, że obawiamy się bojkotu naszych produktów - mówi przedstawiciel jednej z firm komputerowych, wyjaśniając, dlaczego oficjalnie nie popierają ACTA.

Kto wymyślił ACTA? Dziś nikt głośno się do tego nie przyznaje. Pomysł takiej umowy narodził się w USA, mogą stać za nim największe wytwórnie filmowe.

To właśnie branża filmowa i fonograficzna najczęściej bronią umowy. Także w Polsce. - Podstawową zaletą ACTA jest ukształtowanie współpracy międzynarodowej przy zwalczaniu naruszeń praw autorskich, co oznacza, że jeśli np. ktoś w Polsce korzysta z nielegalnych treści umieszczonych na serwerze w Hongkongu, my z mocy tej umowy będziemy mogli doprowadzić do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9143

Wydanie: 9143

Spis treści
Zamów abonament