Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Specjaliści od bicia na alarm

13 listopada 1996 | Świat | BZ

FAO: biurokratyczny moloch czy organizacja pomocy

Specjaliści od bicia na alarm

Ponad 800 milionów ludzi na świecie cierpi na chroniczne niedożywienie. Kolejnym 50 milionom zagraża głód wskutek różnego rodzaju klęsk żywiołowych. Blisko 200 mln dzieci poniżej piątego roku życia w codziennym pożywieniu nie otrzymuje wystarczającej ilości białka. Najbardziej zagrożonymi głodem regionami na świecie są obecnie kraje Afryki.

Instytucją, która programowo zajmuje się zwalczaniem wszelkich objawów głodu i niedożywienia, jest Światowa Organizacja Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) .

Brak postępu to nie porażka

Kiedy w 1974 roku pod egidą FAO odbywała się pierwsza wielka międzynarodowa konferencja, zgromadzone w Kairze delegacje państw i rządów ogłosiły, że w ciągu dekady uporają się ze zjawiskiem głodu na świecie. Dziś po 22 latach okazuje się, że z niemal 6 miliardów mieszkańców ziemi 840 milionów jest niedożywionych. FAO organizuje zatem kolejną konferencję. Głównym celem rozpoczynającego się dziś w Rzymie kilkudniowego szczytu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej, a zwłaszcza państw rozwiniętych, na problem głodu na świecie.

-- Nie organizujemy tego szczytu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 910

Spis treści
Zamów abonament