Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telefon w nowym mieszkaniu

13 listopada 1996 | Ekonomia | AS

Gdy inwestor zadba w porę

Telefon w nowym mieszkaniu

Niektóre spółdzielnie i firmy developerskie przekazują nowe mieszkania wraz z telefonami. Ale wiele innych zostawia ten problem przyszłym lokatorom, którzy mogą dopiero zacząć starania o telefon po otrzymaniu kluczy. I wtedy dowiadują się od TP SA, że muszą poczekać na podłączenie aparatu do sieci nierzadko nawet parę lat. Czy nowe mieszkanie wraz z telefonem może już być regułą? Co i kiedy powinna zrobić firma, która buduje dom, aby zapewnić właścicielom mieszkań to podstawowe dziś wyposażenie, jakim jest telefon, już w momencie przeprowadzki?

To prawda, są już spółdzielnie czy inne firmy budowlane (i z roku na rok jest ich coraz więcej) , które wyposażają w telefon, tak jak w wodę, gaz czy światło budowane mieszkania i jest to zresztą stosunkowo łatwe do zrealizowania pod warunkiem, że zainteresowani zajmą się tym we właściwym momencie -- twierdzi Ryszard Lenart, dyrektor ds. inwestycji Dyrekcji Okręgu Telekomunikacji Polskiej SA w Warszawie.

Inwestor, zanim rozpocznie budowę, występuje o informację na temat tzw. warunków technicznych obiektu, czyli możliwości podłączenia go do sieci gazowej, wodociągowej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 910

Spis treści
Zamów abonament