Roland Garros – nabiliśmy sobie guza

02 czerwca 2012 | Sport | Mirosław Żukowski

Bolesna porażka Agnieszki Radwańskiej. Łukasz Kubot też przegrał

W Krakowie taką sytuację określają słowem – kaplica. Porażka Radwańskiej ze Swietłaną Kuzniecową (1:6, 2:6) jest tym bardziej przykra, bo niespodziewana. Wydawało się, że grały ze sobą Kuzniecowa i Radwańska sprzed lat, gdy Rosjanka była gwiazdą, a Polka dopiero zaczynała się liczyć w czołówce. Po dziesięciu minutach było już 3:0 dla Kuzniecowej, a po pół godzinie skończył się pierwszy set. Radwańska sprawiała wrażenie pogodzonej z przegraną. Także na początku drugiego seta emocji było tyle, co z patrzenia na to, jak trawa rośnie, by użyć wimbledońskiego porównania. Mecz był ciekawy tylko przez dwa gemy, gdy wydawało się, że Radwańska zdoła wyrównać w drugim secie na 3:3. Nic takiego się jednak nie stało i turniej Roland Garros dla polskiej gwiazdy się skończył.

– Kuzniecowa narzuciła warunki i w pierwszym secie dominowała pod każdym względem, natomiast w drugim były okazje, których Agnieszka nie wykorzystała. Zabrakło dyscypliny taktycznej przy serwisie oraz odwagi...