Przedsiębiorca musi wykazać zrealizowane inwestycje
Zamawiający zyskali więcej uprawnień, pozwalających im sprawdzać rzetelność wykonawców. Do ustawy wprowadzono nowe definicje
Nowelizacja ustawy prawo zamówień publicznych (p.z.p.) dokonuje wielu zmian w ustawowym słowniczku. Zmieniono definicję robót budowlanych oraz dodano nowe pojęcia, np.: obiekt budowlany czy newralgiczne roboty budowlane. Terminy zawarte w słowniczku p.z.p. będą używane wyłącznie na gruncie tej ustawy i nie będą miały wpływu na interpretację tych pojęć w innych aktach normatywnych, w tym w przepisach ustawy prawo budowlane (u.p.b.).
Bez odwołań do innych regulacji
Zgodnie z prawem budowlanym za roboty budowlane uznaje się budowę, a także prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego (art. 3 pkt 7 u.p.b.). Obiekt budowlany to budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, budowla stanowiąca całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami, obiekt małej architektury (art. 3 pkt 1 u.p.b.).
Do momentu wejścia w życie nowelizacji p.z.p. (20 lutego 2013 r.) zarówno definicja robót budowlanych, jak i obiektu budowlanego odwoływała się do interpretacji tych pojęć zgodnie z prawem budowlanym.
Po zmianach - na podstawie art. 2 pkt 8) p.z.p. - przez roboty budowlane uznaje się wykonanie albo zaprojektowanie i wykonanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta