Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walka nadawców o cyfrowe kanały

26 lutego 2013 | Ekonomia | Magdalena Lemańska
W tym roku Polska, wzorem wielu innych krajów, całkowicie przejdzie wyłącznie na cyfrowe nadawanie naziemne.
źródło: Rzeczpospolita
W tym roku Polska, wzorem wielu innych krajów, całkowicie przejdzie wyłącznie na cyfrowe nadawanie naziemne.

konkursie na nowe stacje nadawane w ramach naziemnej telewizji cyfrowej do Krajowej Rady już wpłynęło 12 wniosków. To jeszcze nie koniec.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybierze spośród zgłoszonych cztery stacje, dla których zwolni się miejsce w kwietniu przyszłego roku po tym, gdy z jednego pakietu usług znikną stacje TVP.

KRRiT czeka na  zgłoszenia od nadawców stacji o profilu społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym i dla dzieci w wieku 4–12 lat. – Na razie wpłynęło 12 zgłoszeń i nie jest to ostateczna liczba, bo o ważności zgłoszenia decyduje data stempla pocztowego na zgłoszeniu – mówi Monika Bąk, rzeczniczka KRRiT.

Wśród firm, które już ogłosiły, że wyślą swoje aplikacje, są: TVP z kanałem dziecięcym ABC (dla dzieci w wieku 4–12 lat), należąca do Kina Polska TV spółka Stopklatka, która chce zostać nadawcą stacji filmowej (projekt ma współfinansować Agora, która w ten sposób w końcu weszłaby na rynek telewizyjny), spółka MediaWorks Platformy Mediowej Point Group (zgłosi dwie stacje) oraz fundacja Lux Veritatis (nadawca TV Trwam).

Z informacji „Rz" wynika jednak, że dwa wnioski do KRRiT wysłała także telewizja Polsat (na kanał filmowy i dziecięcy), a jeden złożyły Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (spółki z tej grupy nadają już w ramach naziemnej telewizji cyfrowej Polo TV i Eskę TV). – Złożyliśmy wniosek z ofertą kanału edukacyjno-poznawczego – mówi Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR. Spółka z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9472

Wydanie: 9472

Spis treści
Zamów abonament