Ogródek piwny trzeba zarejestrować
Do prowadzenia otwartego punktu gastronomicznego, w którym ma być sprzedawane piwo, potrzebne jest zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Nie zawsze jest to proste
W wakacje jak grzyby po deszczu powstają sezonowe punkty gastronomiczne (w tym ogródki piwne). Są one alternatywą dla zatłoczonych i obleganych przez turystów restauracji i barów. Zorganizowanie ogródka piwnego, w którym poza niskoprocentowym alkoholem można kupić np. produkty z grilla, wymaga dopełnienia kilku urzędowych formalności.
Wpis do rejestru
Pierwszym krokiem, jaki powinna wykonać osoba zainteresowana prowadzeniem takiego biznesu, jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Chociaż prowadzenie ogródka piwnego w zdecydowanej większości przypadków to działalność sezonowa, będzie ona prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły. A to oznacza, że prowadzenie wymaga zarejestrowania firmy.
Właściciel ogródka z piwem może podjąć działalność gospodarczą już w dniu złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Ma on również prawo określić we wniosku późniejszy dzień podjęcia działalności gospodarczej. Wnioski o wpis do CEIDG są wolne od opłat.
Sama procedura rejestracji działalności gospodarczej nie jest skomplikowana. Taką firmę można...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta