Gminy zdają egzamin z wdrażania cyfrowej telewizji
Właściwie już prawie zdały, ponieważ w lipcu ostatni, siódmy etap odłączenia analogowego nadawania zamknie cały ten proces w naszym kraju.
Proces budził wiele obaw nie tylko z uwagi na możliwe komplikacje techniczne. Wyzwaniem było dotarcie z informacją o planowanym przejściu na cyfrowe nadawanie naziemne telewizji do wszystkich widzów, w tym także tych wykluczonych społecznie, oraz poinformowanie ich o tym, w jaki sprzęt powinni się wyposażyć, by nie stracić sygnału telewizyjnego po zmianach.
– Wzorcowym modelem prowadzenia kampanii informacyjnej w terenie były inicjatywy podejmowane przez wojewodę lubuskiego z województwa, które objęte było pierwszym etapem wyłączenia telewizji analogowej 7 listopada 2012 r. Działania zrealizowane w tym województwie były w dużej mierze powielane przez pozostałe urzędy, w kolejnych etapach wyłączenia telewizji analogowej – mówi Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji, odpowiedzialna w resorcie za przejście na cyfrowe nadawanie.
Te działania to oprócz bardziej standardowych, jak organizowanie konferencji prasowych czy informowanie o całym procesie na stronie urzędu, to np. zorganizowanie cyfrowych miasteczek w 25 miejscowościach.
– W ramach akcji na terenie miasteczek informowano lokalne społeczności, na czym polega cyfryzacja telewizji, jakie są warunki jej odbioru itp. Były spotkania z ekspertami, monterami anten, pracownikami Lubuskiego Urzędu wojewódzkiego oraz TVP Gorzów Wlkp. – mówi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta