Prawo do złożenia korekty może być zawieszone
W czasie trwania kontroli przedsiębiorca nie może skutecznie poprawić błędnej deklaracji. Wyjątkiem jest przesłanie jej w 7-dniowym terminie wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału dowodowego, jeżeli dotyczy zakresu objętego prowadzonym przez fiskusa postępowaniem
Podatnikom, płatnikom, inkasentom oraz osobom, które były wspólnikami spółki cywilnej, w chwili rozwiązania spółki przysługuje prawo skorygowania uprzednio złożonej deklaracji (wyrok WSA w Łodzi z 25 lutego 2011 r., I SA/Łd 21/11).
Możliwa jest także korekta już skorygowanej deklaracji. Każda kolejna deklaracja złożona przez podatnika, nawet jeżeli nie zaznaczy w odpowiedniej rubryce druku, że jest to korekta, powinna być potraktowana przez organ nie jako zbiór złożonych deklaracji, ale jako korekta deklaracji poprzedniej (wyrok WSA w Warszawie z 31 sierpnia 2009 r., III SA/Wa 484/09).
Z jakich przyczyn
Korektę deklaracji trzeba wypełnić, gdy:
- w deklaracji występują błędy rachunkowe, omyłki,
- dokonano jej wypełnienia niezgodnie z wymaganiami,
- istnieją...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta