Do jakiej cywilizacji należy Zdort?
Bardzo trudno jest dziś prowadzić prawdziwe polemiki.
W telewizji wszystko jasne – zazwyczaj prowadząca lub prowadzący napuszczają lub podpuszczają przeciwko sobie gości, goście z góry wiedzą, że nie będzie dyskusji, próbują więc przede wszystkim wykrzyczeć swoje credo, które często nie jest warte nawet pisku.
Dzienniki i tygodniki lubią polemizować wyłącznie na własnych łamach, to znaczy, że w jednym tygodniku znajdujemy artykuł będący odpowiedzią lub jego krytyką na artykuł zamieszczony w innym tygodniku. Może redaktorzy naczelni myślą, że w ten sposób zwiększają nakład, bo każdy zainteresowany musi kupić dwa, a czasami nawet trzy pisma, by prześledzić jedną dyskusję. Jeszcze gorzej z internetem: jeśli artykuł ukazuje się w trzech miejscach, na przykład w piśmie, na blogu i na Facebooku, to już zupełnie nie sposób prześledzić, kto co mówi na jaki temat.
Na szczęście „Plus Minus", do którego pisuję od dwóch lat, nie boi się polemik, przeciwstawnych punktów widzenia i nie lęka się, że czytelnik nie będzie wiedział,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta