Książki lutego
Przedstawiamy najchętniej czytane książki lutego.
1.
Życie tytułowej bohaterki „Dziewczyny z pociągu" Pauli Hawkins (Świat Książki) da się podsumować jednym zdaniem: straciła kontrolę nad wszystkim. Sama to przyznaje.
2.
„Grunt pod nogami" ks. Jana Kaczkowskiego (WAM, patrz również poz. 6) zawiera m.in. „Przewodnik po dobrej spowiedzi". Oj, przydałaby się taka niejednemu z nas. Wróć. Każdemu z nas.
3.
Niektóre tezy „Ukrytych terapii" Jerzego Zięby (Egida Halina Kostka) są szokujące, z innymi wypada się zgodzić. Ale najważniejsza jest autorska nieufność wobec prawd medycznych danych rzekomo raz na zawsze. Otóż nie ma takich. Czytamy na przykład: „W przypadku nowotworów pomieszanie pojęć jest nagminne. Jeśli w audycji radiowej przez prawie godzinę rozmawia się na temat zapobiegania chorobie nowotworowej poprzez stosowanie mammografii czy kolonoskopii, to mamy do czynienia nie tylko z pomieszaniem pojęć przez ludzi, którzy tego powinni być świadomi, ale ze zwykłym wprowadzaniem słuchaczy radia, a więc dużej części społeczeństwa, w błąd".
4.
Z „Nieznajomego" Harlana Cobena (Albatros) płynie następująca nauka: na kłamstwie można zbudować życie, niekiedy całkiem solidne, ale w chwili, gdy tajemnica się wyda, stracić można wszystko. Włącznie z życiem.
5....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta