Demokrata czy dyktator
Przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Rosji największą popularnością cieszą się partie popierane przez Borysa Jelcyna
Demokrata czy dyktator
Ryszard Malik
Dla wielu ludzi posunięcia prezydenta Rosji są zgodne z regułami demokracji. Wprawdzie bardzo specyficznej a la Rossija, lecz. .. To przecież nie kto inny jak on zaczął, jeszcze w czasach pieriestrojki Michaiła Gorbaczowa, walkę o rzeczywiste, a nie pozorowane zmiany. Został za to ukarany i odtrącony.
Inni jednak podkreślają, że Jelcyn to ten sam człowiek, który jednym pociągnięciem pióra podpisał dekret o rozwiązaniu parlamentu. Co skończyło się, jak wiadomo, rozlewem krwi. A ogłaszając przyspieszone wybory, wycofał się z obietnicy przeprowadzenia wyborów prezydenckich w czerwcu 1994 r. I co gorsza -- oceniają jego przeciwnicy -- nic nie mówi o następnym terminie (jego kadencja mija w czerwcu 1996 r. ).
Czy jest już za stary
"A może by tak odejść, co -- mówił niedawno 63-letni prezydent reżyserowi Eldarowi Riazanowowi,...
Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)