Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas pracy w delegacji zależy od ułożonego grafiku i aktywności

27 kwietnia 2017 | Praca i ZUS | Marek Rotkiewicz

Godzin przemieszczania się w podróży służbowej nie wlicza się do czasu pracy pracownika, jeśli przypadają poza jego rozkładem. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w tym czasie wykonywał służbowe zadania.

- Pracownik wyjechał w delegację w niedzielę po południu. Nocował w mieście, do którego jechał. W poniedziałek od 8 do 13 był na spotkaniu, na które dojechał, ok. 14 miał pociąg powrotny, wrócił o 19.30. W jaki sposób rozliczyć jego czas pracy w trakcie tej podróży? Osoba ta pracuje od poniedziałku do piątku od 9 do 17. Czy niedzielny przejazd jest zaliczany do czasu pracy? Co z poniedziałkiem – faktycznie przepracował wtedy tylko 5 godzin, co zatem z niedopracowanym do 8 godzin czasem pracy? – pyta czytelnik.

Sam przejazd w niedzielę nie stanowi czasu pracy, jeżeli podczas niego pracownik nie wykonywał pracy. W poniedziałek do czasu pracy należy natomiast zaliczyć 9 godzin, w tym jedną nadliczbową.

Godziny z rozkładu lub praca

Podczas podróży służbowej do czasu pracy wliczamy:

- w całości czas delegacji pokrywający się z normalnymi godzinami pracy pracownika (wynikającymi z jego rozkładu czasu pracy; wskazana w pytaniu osoba...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10736

Wydanie: 10736

Spis treści
Zamów abonament