Exodus komorników
samorządy Prawnicze | Szykują się dobre czasy dla dłużników, a złe dla wierzycieli. 74 komorników sądowych pożegnało się w 2017 r. z zawodem. To prawie cztery razy więcej niż rok wcześniej. Anna Krzyżanowska
Miniony rok nie był łatwy dla kancelarii komorniczych. Trzy czwarte z nich odnotowało 30-proc. spadek przychodów. Część zdecydowała się zamknąć firmy i szukać innego zajęcia. Pracę straciły też setki pracowników ich kancelarii. I – jak mówią eksperci – jeśli nic się nie zmieni, ekskomorników będzie w Polsce jeszcze więcej.
Co po odejściu z zawodu
Zgodnie z przepisami komornik, który chce się rozstać z zawodem, musi złożyć ministrowi sprawiedliwości oświadczenie o rezygnacji.
– Przepisy nie przewidują wskazywania przyczyn rezygnacji ze stanowiska – informuje Milena Domachowska z wydziału komunikacji społecznej MS. Podkreśla jednak, że mimo to część z nich poinformowała resort, dlaczego nie chce dalej wykonywać profesji i jakie są ich dalsze plany. I tak, niektórzy składając rezygnację, wskazali, że zamierzają rozpocząć...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta