Zapach szampana

14 kwietnia 1997 | Sport | MC

Mazowszanka Pekaes Pruszków mistrzem Polski

Koszykarze Mazowszanki Pekaes Pruszków zostali mistrzami Polski, powtarzając sukces sprzed dwóch lat. Zadecydowały o tym dwa sobotnio-niedzielne zwycięstwa w finale play off nad Komfortem Forbo Stargard Szczeciński, 84:75 (38:36) i 85:78 (40:41) . Trzecie miejsce w lidze wywalczyły Browary Tyskie Bobry Bytom po dwóch wygranych ze Śląskiem Eską Wrocław, 100:91 i 94:73.

Po raz pierwszy w finałach play off rozgrywanych do czterech zwycięstw mistrza Polski wyłoniono w najkrótszym z możliwych trybie, ale -- poza meczem w Stargardzie Szczecińskim -- wszystkie trzy wygrane w Pruszkowie przychodziły Mazowszance z niemałym trudem. "Nie mam niedosytu. Byliśmy godnym partnerem w finale" -- mówił po niedzielnym meczu w Pruszkowie trener gości, Tadeusz Aleksandrowicz.

W sobotę, głównie dzięki dobrej grze obydwu środkowych, Joe McNaulla i Krzysztofa Wilangowskiego, goście nie oddawali prowadzenia aż do 9. minuty. Potem do głosu doszli gospodarze, ale wprzerwie, w przygotowanej na sukces pruszkowskiej hali dawało się odczuć nastrój niepewności. Dopiero w ostatnich 15 minutach widowisko przerodziło się w teatr jednego aktora.

Tego dnia Jeff Massey rozegrał jedno z lepszych spotkań w pruszkowskim zespole. Nie tylko widział...