Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkoła machania ręcznikiem

14 kwietnia 1997 | Sport | MJ

BOKS

Mistrzostwa Polski seniorów

Szkoła machania ręcznikiem

MAREK JOEWIK

z włocławka

We Włocławku zakończyły się 68. mistrzostwa Polski w boksie. Za najlepszego zawodnika uznano najmłodszego mistrza, Mirosława Nowosadę.

Wojciech Ziora nie jest bokserem zbyt znanym. Do wagi papierowej zgłosiło się. .. dwóch pięściarzy. Jeden musiał wygrać, drugi musiał przegrać, ale obaj mogli być spokojni o medale. Reszta nie miała aż takiej wygody. Musiała się zdrowo spocić przez tych parę dni i tylko jeden z dwóch finalistów mógł odjechać górskim rowerem spod hali Nobilesu (rower dostawał zwycięzca) , oczywiście pod warunkiem, że miał siłę dosiąść bicykla bez pomocy pielęgniarki i lekarza.

Trzeba przyznać, że niektórzy się oszczędzali. Na przykład Krzysztof Falkiewicz i Daniel Zajączkowski w wadze muszej. "Muchy" to nie to, co "papiery". "Papier" dopiero jak namoknie, waży swoich 48 kg, ale "muchy" to chłopcy jak dęby. Każdy ma po 51 kg i oko tygrysa. Falkiewicz nieźle kombinował: bił prostymi, bił hakami. Dobrze "chodził na nogach". Zajączkowski preferował boks mniej skomplikowany, blokował i strzelał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1048

Spis treści
Zamów abonament