Internetowy handel kształtuje rynek logistyczny
Małe magazyny będą wyrastać w obrębie aglomeracji.
Rozwój handlu w internecie napędza popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce. W naszym kraju gigantyczne centra logistyczne lokują czołowi gracze na rynku e-commerce, tacy jak Amazon czy Zalando. Sytuacja pozwala też na działalność w rynkowych niszach.
Specjalistyczna sieć
Kontrolowana przez prezesa Tomasza Lubowieckiego spółka 7R dotychczas specjalizowała się w budowie parków logistycznych przeznaczonych dla wielu najemców, jak i na zamówienie pojedynczych podmiotów (formuła BTS). W 2017 r. deweloper oddał do użytku obiekty logistyczno-przemysłowe o łącznej powierzchni 140 tys. mkw. Firma rozpoczyna budowę drugiej gałęzi biznesu, opartej na małych magazynach w obrębie miast pod szyldem City Flex.
– Chcemy zbudować portfel obiektów będących ostatnim ogniwem dostaw produktów kupowanych w sieci – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R, który dołączył do spółki w tym miesiącu. Wcześniej pracował dla deweloperskiego giganta Panattoni. – Z naszych magazynów będą ruszać kurierzy do odbiorców finalnych, będzie też możliwość samodzielnego odbioru towaru. Dziś termin dostawy determinuje zakup, bo ceny towarów nie różnią się tak bardzo. Dostawcy muszą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta