Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niespełniona obietnica znakomitości

10 listopada 2018 | Plus Minus | Bartosz Brzyski
źródło: materiały prasowe

Recenzje pierwszych odcinków miniserialu „Rojst" były entuzjastyczne. Osadzona w latach 80. historia nie przypominała niczego, co polski widz mógł w ostatnich latach oglądać na małym ekranie. Co więcej, nieodbiegające od wysokobudżetowych zachodnich produkcji zdjęcia zdradzały duże ambicje twórców, aby stworzyć obraz na światowym poziomie. Niestety wywindowane przez cztery pierwsze odcinki oczekiwania przynoszą w finale duże rozczarowanie. Widz ma poczucie przeładowania, chaosu i pośpiechu wynikającego z chęci poświęcenia wszystkim rozpoczętym wątkom odpowiednio dużo miejsca. Reżyser Jan Holoubek, chcąc stworzyć misterną wielowarstwową opowieść, sam zdołał się w niej zagubić.

Jesień, połowa lat 80. Anonimowe miasteczko na Ziemiach Odzyskanych. W niedalekim lesie znaleziono zwłoki prominentnego działacza partyjnego oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11202

Wydanie: 11202

Zamów abonament