Postaraj się być dobrym kierowcą
Transport | Większość osób prowadzących pojazdy uważa się za mistrzów kierownicy. Tyle że prawdziwi mistrzowie nie przeceniają własnych umiejętności, wiedząc, że to pierwszy krok do nieszczęścia. partnerem cyklu jest PZU
Zadajmy sobie kilka pytań, które pozwolą nam stwierdzić, jacy naprawdę jesteśmy jako uczestnicy ruchu drogowego. Czy zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych? Czy odpowiednio zareagowałem na gwałtownie hamujący pojazd? A może stojącemu obok kierowcy powiedziałem, że ma niedomknięte drzwi? Na podstawie badań przeprowadzanych przez różne instytucje jesteśmy w stanie zawęzić listę cech dobrego kierowcy do tych najważniejszych, mających realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
Omawianie cech dobrego kierowcy powinno być stałym punktem podczas szkolenia na prawo jazdy. Ich uzmysłowienie nowym adeptom sztuki prowadzenia pojazdu mechanicznego pozwoli na zrozumienie kultury panującej wśród kierowców. Przecież ich potrzeby są różne, tak samo jak pojazdy, które w przyszłości będą prowadzić.
Pytań dotyczących zdarzeń, sytuacji i generalnie pojmowanego dobrego wychowania na drodze jest bardzo dużo. Może warto zapytać, jak wpisują się one w cechy dobrego kierowcy. Czy je posiadam, a jeżeli nie, to co muszę zrobić, żeby je mieć? Czy można się ich nauczyć, by bezpieczeństwo i wiele innych zachowań sprawiło, że za kierownicą my sami i inni użytkownicy będziemy czuć się komfortowo, bezstresowo i bezpiecznie?
Zdobywaj doświadczenie, zapomnij o brawurze
Brawura to nieodłączny element walki o przetrwanie na drodze. Warto przy tym pamiętać,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta