Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzasadnienie aktu oskarżenia – czy potrzebne są zmiany?

29 grudnia 2020 | Prawo co dnia | Bartłomiej Gadecki

Tabela podzielona na trzy kolumny byłaby przydatna zwłaszcza w sprawach wielowątkowych.

W dniu 5 grudnia 2019 r. na mocy ustawy z 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2019 r., poz. 1694), do k.p.k. dodano przepis art. 99a § 1 k.p.k., zgodnie z którym uzasadnienie wyroku sądu pierwszej instancji, w tym wyroku nakazowego i wyroku łącznego, oraz wyroku sądu odwoławczego i wyroku wydanego w postępowaniu o wznowienie postępowania sporządza się na formularzu według ustalonego wzoru. Wzory formularzy zostały na mocy art. 99 § 2 k.p.k. określone w drodze rozporządzenia ministra sprawiedliwości z 28 listopada 2019 r. w sprawie wzorów formularzy uzasadnień wyroków oraz sposobu ich wypełniania (DzU z 2019 r., poz. 2349).

W formularzu przeznaczonym do sporządzenia uzasadnienia w sprawach karnych rozstrzyganych przez sąd pierwszej instancji (formularz UK 1) w podsekcji „Fakty uznane za udowodnione" wskazuje się zwięźle fakty uznane za udowodnione oraz dowód (dowody), na którego podstawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11849

Wydanie: 11849

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament