Nowe zasady wsparcia i postępowań offshore
Kryzys wywołany pandemią koronawirusa odbija się także na działalności administracji – zarówno rządowej, jak i samorządowej.
Problemy wywołane ograniczeniami w możliwości tradycyjnego wykonywania obowiązków, czy konieczność sprawnej obsługi różnego rodzaju programów pomocowych przy jednoczesnym wykonywaniu standardowych obowiązków, to tylko niektóre z wielu problemów, z którymi muszą mierzyć się pracownicy organów władzy publicznej.
Tymczasem wydaje się, że prawdziwe wyzwania dopiero przed nami. W końcu walka z ekonomicznymi skutkami kryzysu zależy w istocie od dwóch podstawowych czynników:
- przedsiębiorczości prowadzących działalność gospodarczą oraz
- sprawności administracji, zwłaszcza wówczas, gdy realizuje się różnorodne projekty infrastrukturalne mające być „kołem zamachowym" gospodarki.
W tym kontekście należy rozważać także różnego rodzaju inicjatywy pojawiające się w obszarze w popularyzacji odnawialnych źródeł energii – w tym zwłaszcza związanych z budową morskich elektrowni wiatrowych (osffohre).
Zwłaszcza w perspektywie procedowanych przez Sejm zmian w prawie, których podstawowym celem jest określenie zasad wsparcia realizacji projektów offshore oraz usprawnienie procedur inwestycyjnych w tym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta