W Krakowie powstaje polityka muralowa
W stolicy małopolski mówi się już o muralozie, a ciągle wpływają wnioski dotyczące nowych malowideł. Dlatego miasto tworzy... politykę muralową.
Murale mogą promować, reklamować, budować markę miast. Upiększać przestrzeń, ale też zmieniać jej charakter. Technika ich powstania jest prosta, więc nic dziwnego, że murali przybywa w szybkim tempie. Władze Krakowa przygotowują więc politykę muralową.
– Ma to być zestaw zasad i wytycznych, według których będzie możliwe zarządzanie muralami – mówi Małgorzata Jantos, przewodnicząca miejskiej Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.
Artystycznie
i estetycznie
Pierwsze spotkanie robocze dotyczące polityki muralowej w Krakowie już się odbyło. W grudniu ubiegłego roku miasto zaprosiło na debatę ekspertów zajmujących się muralami. Każdy z nich wyznaczył, jakie powinny być najważniejsze zasady miejskiej polityki muralowej. Wszyscy byli zgodni, że Kraków potrzebuje szybkiego opracowania i uporządkowania tych zasad.
– Jest to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta