Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

ZUS przekaże PFR dane o płatniku wnioskującym o subwencję

28 stycznia 2021 | Kadry i Płace | pracownicy ZUS

Jeżeli w odpowiedzi na wniosek o subwencję płatnik otrzyma informację o negatywnym wyniku weryfikacji spełnienia warunków otrzymania subwencji i ma wątpliwości co do poprawności tej weryfikacji, powinien sprawdzić, według jakich zasad ZUS przekazał dane do PFR.

 

W przypadku złożenia przez przedsiębiorcę wniosku o udzielenie subwencji finansowej w ramach projektu Tarcza Finansowa 2.0. Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. (PFR), ZUS przekazuje do PFR dane dotyczące stanu zatrudnienia oraz salda na koncie płatnika. Płatnik może samodzielnie sprawdzić, czy dane, które posiada ZUS w oparciu o złożone przez niego dokumenty zgadzają się z informacją, jaką wskazał we wniosku o subwencję w banku. Może też złożyć wniosek do ZUS w celu uzyskania informacji, jakie dane przekazano do PFR. Dane o stanie zatrudnienia ZUS ustala i przekazuje do PFR według imiennych raportów rozliczeniowych za okres wynikający z daty wskazanej przez PFR. Dane o saldzie dotyczą składek na ubezpieczenia społeczne (FUS).

Kolejny wniosek o subwencję płatnik powinien złożyć dopiero po wyjaśnieniu rozbieżności i upewnieniu się, że spełnia warunki do jej uzyskania.

Źródło: www.zus.pl

Wydanie: 11873

Wydanie: 11873

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament